EN

הדרך לקליעה עם מודלים

מתנה-לחג-לאישה-לעיצוב-הבית-יצירת פאר-אומנותית-ומיוחדת-אמנות קיר-קליעה-בנצרים-בוהו

בעודי מחפש סרטים הקשורים לקליעה, גיליתי סטודיו לקליעה בשם studio-russi מקוריאה הדרומית. הוא מוכר ציוד עזר וחומרי קליעה ובעל ערוץ יוטיוב עם הדרכות על קליעת סלים. בחלק קטן מההדרכות שלו הוא משתמש בתבניות כדי ליצור צורות גיאומטריות במרכז בסיס הקליעה. הרעיון הזה ממש הדליק אותי.  כי בשיטה זו אפשר ליצור הרבה צורות גיאומטריות וקישוטים בקליעה כדי ליצור מנדלות. מקור חדש ומסקרן להכנת מוצרים חדשים ואפשרויות למתנה לחג.

רעיון

הרעיון הראשון שקפץ לי – היה ליצור בסיס / תחתית עם מגן דוד במרכזו. כבר לפני שהיה לי מודל קבוע, רציתי לנסות לקלוע . בסיס עם מגן דוד, כדי לראות איך זה יעבוד בקליעה. התחלתי לעבוד על משטח עץ ועליו קיבעתי את הנצרים עם נעצים. לאחר מאמצים רבים וכל מיני ניסיונות, הצלחתי לקבע את המגן דוד. הוא היה קצת עקום, והמשולשים שלו היו לא שווים. כל הזמן התפרק וזז אבל הצלחתי, וקלעתי מסביב. עשיתי ניסיון ראשוני עם נצרים, ואז ניסיתי שוב עם סנסנים.

ניסיונות ראשונים

למדתי הרבה מהניסיונות הראשונים, אבל זה היה רחוק מלספק אותי. אחרי עוד כמה ניסיונות בשיטת הנעצים הבנתי שאני חייב לנסות זאת עם תבנית, כדי שהמגן דוד יצא יפה וסימטרי. וכך יצרתי את המודל הראשון שלי בהדפסת תלת-מימד.

התפקיד של השבלונה – מודל הוא רק לעזור לארגן את חומר הקליעה – הנצרים או הסנסנים. לקבע אותם בצורה ספציפית כהכנה לקליעה, באופן שבלעדיו זה היה ממש מסובך. אחרי המיקום של הנצרים בתבנית , קולעים מסביב כמה שורות ואז הצורה מתקבעת ואפשר להוציא את התבנית. קצת כמו עוגה, שאחרי שהיא אפויה בתבנית, גם אם תוציא אותה מהתבנית היא תישאר בצורתה הנוכחית.

מתנות-לשולחן-חגיגי-קליעה-דקורטיבית-מגן-דוד-קלוע-ביד-עיצוב-השולחן
תחתיות מגן דוד מנצרים וסנסנים – מוצר נפלא כמתנה לחג.

השבלונה הראשונה לא עבדה, אבל היא היתה ההתחלה. ממנה למדתי והשתכללתי, בכל ניסיון של שבלונה חדשה, אני לומד עוד מתוך הבעיות שנוצרו והפתרונות שעשיתי כדי לפתור אותם. העיקר להמשיך לנסות.

אתן לכם דוגמא: יש לי שבלונות שעובדות נפלא עם 2 נצרים צמודים. החלטתי שאני רוצה להפוך אותם לרצועות של 4 נצרים צמודים  – קרי רצועות רחבות יותר. אחד הבעיות לדוגמא היא שעם 2 נצרים קל יחסית לבצע סיבוב , אבל 4 נצרים הם כבר פס רחב של חומר שהגמישות שלו יותר קטנה. זה גורם לשינויים במודל. וגם כאן, אני מניח שזה ידרוש כל מיני ניסיונות עד לשכלול ודיוק המודל.

כשהתחלתי עם ההדפסות של תלת מיימד, ביתי מור שלמדה בבצלאל עזרה לי להדפיס בתלת מיימד דרך כל מיני חברות שלהן היה מדפסת. אבל, להסתמך על טובות מאחרים, אומר שהם עושים זאת כשנוח. כל התהליך הוא איטי ומסורבל וכל הדפסה נמרחה על שבועות. המריחה הזו – עזרה לי להבין שכדי להתקדם, אני חייב לקנות מדפסת תלת מיימד וכך היה. לאחר מחקר שוק קטן, קניתי מדפסת תלת מיימד ואין מאושר ממני.  יש לי מאז כבר מלא שבלונות חדשות שהדפסתי, שעזרו לי לקלוע כל מיני מנדלות חדשות וצבעוניות. אז אם אתם מחפשים מתנה לחג, תמצאו מגוון רחב כאן בחנות.

קליעה-עם-שבלונה-עיצוב-פנים-אומנות-מתנה-מיוחדת-איכותי-מפואר.jpg
סוגי שבלונות שהכנתי
דילוג לתוכן